עולם המילים

ברוכים הבאים לעולם המילים !כאן תמצאו את כל צירופי האותיות שיהפכו למילים עוצמתיות שישנו לכם את החיים!

מכירים את הרגעים האלה בחיים שאתם מרגישים שאין לאן להתקדם? רגעים שמרגישים כמו נצח ושהירידה בהם נראית לנו אינסופית, והיא ממשיכה וממשיכה ולא נעצרת…

זה העולם שלנו, עולם שבו העליות והירידות מושכות אותנו ונראות ללא סיבה. ברגעים האלה אנחנו חווים סוג של אובדן מוחלט. אלא שאז החלק שזורם מהמקור האלוקי שלנו דוחף אותנו לדבר עם הבורא הכל יכול. ברגעים האלה שבהם אנחנו מבינים שכל המצוקות, הסבל והייסורים, הניסיונות והאתגרים, כולם נועדו למטרה אחת – לעלות חזרה, לפתוח את הפה ולשפוך את הלב שלנו בפני בורא ועולם.

אולי גם זה יעניין אתכם:

איך אפשר למצוא תפילה בתוך החושך והכאב?

הוא בתוך הלב שלך, מקשיב לך!

אם אני מתפלל, אני מקבל הכל?

ושם, בנקודה הזאת, העלייה שלנו מתחילה שוב פעם מחדש.

רבי נחמן מלמד אותנו שמשיח ילחם את כל המלחמות שלו בלי שום ירייה אחת.

האומנם?

כן, והוא יעשה את זה עם עולם המילים… התפילה!

המצוקות, הסבל והייסורים, הניסיונות והאתגרים, כולם נועדו למטרה אחת – לעלות חזרה ולשפוך את הלב שלנו בפני בורא ועולם!

נשק הדיבור הזה, בין אדם לבוראו, הוא הכלי החזק ביותר למיגור כוחות החושך שבתוכו. מהסיבה הזו רבי נחמן מפציר בנו להשתמש בכוח הדיבור שקיבלנו כל הזמן, אך בעיקר ברגעים בהם אנו מרגישים ריחוק מהבורא, מהאני המקורי והאותנטי שלנו שמשתוקק לחיבור – דווקא ברגעים האלה אנחנו צריכים להשתמש בפה שלנו עם כל הכוח.

למה?

כי בכוח הדיבור, במובן מסוים, אנחנו עולים שוב על דרך המלך, רותמים את המילים לטובת החזרה שלנו למעלה וממשיכים לכבוש יעדים נוספים במסלול הצמיחה שלנו.

החלק שזורם מהמקור האלוקי שלנו דוחף אותנו לדבר עם הבורא הכל יכול

החלק שזורם מהמקור האלוקי שלנו דוחף אותנו לדבר עם הבורא הכל יכול…

מסיבה זו אומר דוד המלך “ואני תפילה”, כי תפילה היא הביטוי של שורש האדם, המלכות שלו. דיבור ותפילה לקב”ה מביאים לגילוי של המלכות הכי יפה – מלכותו של הבורא והן של המתפלל.

הדיבור של האדם, כשהוא מלא בקדושה, הוא ממלא את מטרתו – לבטא את האור הפנימי של האדם. כמובן, כשהוא מנוהל נכון והדיבורים שיוצאים מהפה הן טהורות, של תפילה, של חסד, עידוד וכן הלאה.

כולנו יכולים להגיע לרמה הזו שבה נוכל להיות התפילה, הנשק של האור החבוי בתוכנו. מסיבה זו נשלחנו לעולם הזה, ובעזרת כלי התפילה תיבנה המלכות באופן סופי – ממלכת התפילה, עולם המילים הכי עמוקות, היפות והמעצימות שלנו.

(מבוסס על דברי רבי נחמן, ליקוטי מוהר”ן ב ו-עד, ודברי רבי נתן מברסלב, ליקוטי הלכות, הלכות מתנות ד).

מאמרים נפלאים ומרתקים נוספים בנושא צמיחה אישית תמצאו בקישור הזה.