עצרו ותיהנו – המתנה של חודש חשוון

עצרו ותיהנו – המתנה של חודש חשוון

אחרי ארבעה חודשים של כיף אבל סופר אינטנסיביים, אני מוכנה להאט את הקצב. ברוך הבא חודש חשוון שמראה לי איך עושים את זה!

חודש חשוון כבר כאן. השנה יותר מתמיד אני כל כך שמחה שהחודש הזה ועונת הסתיו סוף סוף הגיעו. אחרי ארבעה חודשים של כיף אבל סופר אינטנסיביים – טיול למיאמי, אירוסים של הבן שלי, חופשת קיץ, חתונה, חזרה לקניות של תחילת שנה, לימודים, סיום עונת החגים… זהו, סוף סוף אני מוכנה להאט.

באמת. אני ממש נושמת לרווחה ככל שמזג האוויר מתקרר והימים מתקצרים. אני יותר משמחה להתיישב, להתמקד בשגרת הסתיו-חורף שלי וליהנות מהעונה. אני אוהבת את מזג האוויר הקריר יותר, להכין מרקים לארוחת ערב, ללכת לישון מוקדם יותר, הלימונים והבננות חזרו לעונה – יש!! אני אוהבת לעשות סדר בהכל – בבית, בניירת, בסידורים ובפגישות שהזנחתי.

אולי גם זה יעניין אתכם:

לשנות באמת? קחו עשרה צעדים קדימה!

אי של שפיות במרוץ החיים

אם יש לכם את צרור המפתחות הזה אתם מסודרים

בלי יום רע אחד בחיים שלי

אני גם אוהבת את העובדה שנראה שיש יותר זמן להכין דברים ביתיים – אוכל מהעולם הישן כמו לימונדה מותססת, כרוב כבוש פרוביוטי, לחם מחמצת וריבות. השבוע אכין מנה ראשונה של מחמצת חדשה, לימונדה מותססת וריבת אתרוג. בשבוע הבא יהיה מרק דלעת החמאה הראשון שלי לעונה, כמו גם מתכון לבישול איטי, לא בטוח עדיין. מחר אני אוציא את השמיכות, כיסויי הספות והסוודרים לכביסה. וגם, השבוע אעשה את מלאכת הסתיו הראשונה המשפחתית: ציפור עשויה עלי שלכת עם שני הבנים הקטנים שלי, ונתניע גם את פרויקט קישוט דלת הסתיו שלנו.

אני יותר משמחה להתיישב, להתמקד בשגרת הסתיו-חורף שלי וליהנות מהעונה!

הבית עומד להיות הרבה יותר שקט עכשיו. בן ה-22 התחתן הקיץ, והבנים בני ה – 14, 16, 20 יוצאים לישיבות ולצבא. בפעם הראשונה מזה יותר מ-20 שנים רק בעלי ואני ושני הילדים הצעירים שלנו נהיה בבית במהלך השבוע. אני חייבת להודות שאני באמת מצפה לחיים השקטים יותר. כמובן, זה נחמד שיש את כל הילדים בסביבה, אבל שיש פחות משימות, מטלות, שגרות, נסיעות במכונית, שיעורי בית, שיחות טלפון ממורים, אספות הורים וכן הלאה. זה נחמד.

חשון היא תקופה שבה מצד אחד אני יוצאת לפרויקטים ויעדים חדשים, ומצד שני אני מחפשת לראות מה אני יכולה להוציא מהחיים שלי כדי שאתמקד רק בדברים שאני אוהבת. זה בהחלט תהליך אבל בהתחשב באיך ועם מי אני מבלה את הזמן והאנרגיה שלי ככל שאני מתבגרת, זה הופך יותר ויותר לנושא חשוב.

אני רוצה לתת יותר זמן לקשר שלי עם בורא עולם. אני רוצה להתעורר מוקדם יותר ולסדר את המחשבות והחזון ליום שלי. אני רוצה לדבר עם בורא עולם דבר ראשון בבוקר ולאורך היום הרבה יותר. אני רוצה להשקיע בקשר שלי איתו יותר מאשר בטלפון, במדיה החברתית ובמפגשים החברתיים שלי. אני יודעת, זה חתיכת דבר זה לבקש מעצמנו, נכון?

אשמח להיות יותר עצמאית בעונה הזו, כמו גם ללמד את הילדים שלי יותר אחריות ויכולת עצמית. גידול מלפפונים, פלפלים ועגבניות באופן עצמאי. ללמד את הילדים הצעירים יותר מטלות בית וכישורי חיים כמו כביסה, הכנת ארוחה בסיסית, שטיפת הרכב, ווילונות, החלפת נורה, כתיבת מכתבי תודה, ניהול כספים קל, קניות במכולת, להתעורר באופן עצמאי (פליזזז!), ניקוי וניכוש העשבים בגינה.

אלה התקוות, החלומות והמחשבות שלי על ההזדמנות האדירה של להאט קצת בחודש חשוון את מרוץ החיים המטורף. זה הזמן להעריך וליהנות באמת מהברכות שלנו: הקשר שלנו עם בורא עולם, המטרות והחלומות שלנו, בניית הבית והטיפול בעצמנו, בבן/בת הזוג והילדים. תיהנו מטיול במזג אוויר קריר, הכינו את המשקה החם האהוב עליכם, נצלו את השעה הנוספת של שעון הקיץ, הדליקו כמה נרות ריחניים בבית ותיהנו לקרוא, סוף סוף, את הספר הזה שחשבתם לקרוא כבר הרבה זמן. וזהו, פשוט להתענג מכל מה שמרגיע ומהנה אתכם.

שיהיה לכם חודש טוב ומקסים, מהלב שלי ישר ללב שלכם!

מאמרים נפלאים ומרתקים נוספים בנושא צמיחה אישית תמצאו בקישור הזה.