שלוש הנהגות בחכמת הרפואה

שלוש הנהגות בחכמת הרפואה

שלוש הנהגות בחכמת הרפואה שעוזרות לנו להשיג חיי בריאות בגוף ובנפש. שלום פישר, יועץ גוף ונפש, מסביר! וגם, יש לו סדנה ואתם מוזמנים!

במאמר הנהגת הבריאות וחוקי החיים דנו בכך שהמציאות הטבעית שלנו – הן בממד הגוף והן בממד הנפש היא בריאות. בריאות נמדדת דווקא ביכולת של הגוף שלנו לפלוט רעלים. כמו כן, ברמה הנפשית היכולת שלנו לפלוט רעלים נפשיים.

כידוע, ישנן שלוש סוגי הנהגות בחכמת הרפואה:

הנהגת הבריאים

היא מה שקוראים רפואה מונעת. רוב רובה של הרפואה הטבעית מתעסקת בעיקר במניעת  מחלות, וכך הדריך בעיקר הרמב”ם בספריו. בסין מקבלים תמלוגים בעזרה במניעת מחלות ולא בריפויים. שם, מדריכים לתזונה בריאה ולפעילות גופנית. רפואה רגילה איננה עוסקת  ברפואה, אלא בכיבוי שרפות.

רבי ישראל הבעל שם טוב הקדוש זיע”א כותב,  שסוס שנופל  מעט  אפשר  לתמוך  בו  וכשנופל  לחלוטין קשה מאוד להרים אותו. רפואה רגילה מתעסקת בטיפול בסימפטום ולא בריפוי  בשורש. רפואה רגילה הינה רפואה תומכת מחלה ולא ריפוי. אדם שצורך כדורים נגד סכרת  כל חייו, למשל, חיי עם המחלה ולא  נרפא ממנה, כי אם היה נרפא הוא לא היה צורך יותר  כדורים. הריפוי נעשה אך ורק בצורה ספונטנית.

אולי גם זה יעניין אתכם:

הנהגת הבריאות וחוקי החיים

אכילה ומחשבה מזינה

האביב מרפא – כוחו המרפא של האביב והעצה של רבי נחמן

וחשוב יש לציין, שישנם מצבים שאין ברירה וזקוקים להתערבות כימית. מאמר זה לא מהווה ומתיר להפסיק צריכת תרופות. הפסקת תרופות נעשית אך ורק בעצת רופא מוסמך. כאשר אנחנו מדברים בהנהגת בריאים, הרווח הינו גדול מפני שבהנהגה זו כל הרקמות בגוף מתחדשות ומתעורר כוח הנעורים.

הנהגת חולים

זוהי הנהגה כשאדם חולה. האדם הולך לקבל עצה רפואית לבעיותיו. יש שיפנו לרופא, יש שיפנו לדרך אלטרנטיבית. אני אישית מייעץ בריפוי דרך תזונה. אני חוזר ואומר – האדם איננו מרפא, האדם יוצר מציאות שבו אור הבורא מרפא. בדרכי שלי אני לא מפריע.

בהנהגת בריאים הרווח הינו גדול מפני שבהנהגה זו כל הרקמות בגוף מתחדשות ומתעורר כוח הנעורים!

הנהגת שיקום החולה

זהו מצב שאנשים זקוקים לשיקום. בדרך התזונה הטבעית ישנה יכולת מדהימה שהגוף ישקם  את עצמו.

אם נשים לב לכך שבטבע חיה שחולה איננה הולכת לרופא, אלא אינסטינקט פנימי גורם לה  להפסיק לאכול. החיה נחה ושותה מים. כך נהגו רופאי יוון העתיקה לתת לגוף לרפא את עצמו. הם לא נתנו לגוף ‘להתפנק’ בתרופות. אנחנו לא זקוקים לתוספים ולתוספי ויטמינים. לטבע  ישנם כלים מצוינים לריפוי – מים, אוויר, שמש, מזון, שינה, שמחה, עבודה וכן הלאה. כמובן,  חשוב לדעת שאין טעויות בבריאה, וכל מה שעושה הבורא –  לטובה עושה! כדברי רבי עקיבא. תמיד התגובה של הגוף תהיה נכונה לגירוי לא נכון.

אם כך, מהי מטרת הרופא? ובכן, הרופא מדריך את החולה. הרופא מעודד אותו ונותן לו כוחות   להתגבר על המחלה. למשל, אדם שעבר חוויה שגורמת לו כאב, כגון תאונת דרכים ושבר  בצלעות, הטבע מחייב את האדם לנוח ולנשום באופן שטחי ולא לקחת משככי כאבים. מטרת  הכאב לאותת לאדם שמשהו בטבע לא תקין, ומטרת הרופא לתמוך  בדרך טבעית זו. במקרה  שהכאב מנטרל את  החולה מורלית  והוא הופך לדיכאוני, כדאי  שייקח  כדור משכך כאבים. תמיד כדאי לתת לטבע את ההזדמנות לרפא כי זוהי הרפואה הטובה ביותר.

כידוע,  חולה חווה חולשה, ואסביר את היווצרות החולשה. כל אדם נולד עם עוצמות אנרגטיות. במשך החיים, כתוצאה מהתנהלות לא תקינה נגד חוקי היקום (שעוד נדבר עליהם) אדם  מחליש את העוצמות האנרגטיות שלו. ככל שמרוקנים את מאגרי האנרגיה, העוצמה מתחלפת לחולשה.

משל למה הדבר? להתרוקנות של סוללה. גירויים חיצוניים, תזונה לא בריאה ועוד מרוקנים  את הבטרייה וכתוצאה מכך מתפתחות מחלות והפרעות בנפש. אדם שמערכת החיסון שלו  בריאה, מנפנפת כל גירוי חיצוני המאיים על תפקוד הגוף. משל למה הדבר דומה? לרולטה שמסתובבת ונזרוק כדור קטן שייתפס בה. ברור שמרוב מהירות הכדור יעוף ולא ייתפס בה.

מערכת העצבים שלנו מוגבלת ביכולת שלה להכיל עוצמות מסוימות, וככל שנעמיס על  המערכת יותר זה יחליש אותה, ואז יתפתחו הפרעות או מחלות. כל פעולה אפילו  נכונה שלא  נעשית באיזון מרוקנת ומחלישה. לדוגמה, פעילות גופנית היא פעילות מבורכת ביותר. עומס פעילות גופנית יחליש את המערכת  העצבית. כך הוא הדבר לגבי עודף תזונה אפילו שהיא בריאה.

לכן הדרך הנכונה לחזור לאיזון המערכת העצבית היא – מנוחה. שלוות נפש. אמונה וביטחון. בהסרת הבעיה מתחיל תהליך הריפוי. על ידי נסיר כעסים, מתחים, פחדים ועוד תכונות שליליות שקיימות נתחיל באיזון מערכת העצבים של הגוף.

מאחל לכם חיי בריאות מושלמים בגוף ובנפש, אמן!

* * *

שלום פישר, יועץ גוף ונפש טלפון 052-3270696, מזמין אתכם לסדנת ניקוי נפש על פי קדושי ישראל. “עין הבדולח” – תחילת הסדנה בתאריך ה אלול הבא עלינו לטובה (1/9/2022). אשמח לשוחח אתכם בנושא.

מאמרים מרתקים נוספים בנושא בריאות – הגוף והנפש תמצאו בקישור הזה.