אנחנו כבר לא במצרים, זוכרים?

אנחנו כבר לא במצרים, זוכרים?

חתונה היא אירוע משמעותי ומכונן בחיים של בן אדם ובני משפחתו, אבל אל תשכחו שאנחנו כבר לא עבדים במצרים!

מזל טוב! בעזרת השם הבן שלנו הלל מתחתן השבוע. וכמו שאתם יודעים, חתונה היא אירוע משמעותי מאוד בחיים של בן אדם, ובני המשפחה שלו, וכשהבן שלי התארס ידעתי מיד שהזמן שאעניק לעסק שלי במהלך החודש שלפני החתונה וגם בשבוע אחרי יהיה פחות מהרגיל.

בעיני לא מעט אנשים זה יראה כדבר שנוגד את ההיגיון, אבל אני בטוחה לחלוטין שזה היה הדבר הכי חשוב וחיוני לעשות. אנחנו כל כך מחוברים לעבודה, ועובדים עוד יותר כשיש אקסטרה הוצאות, כמו חתונה.

וכן, אני בהחלט מודעת לזמנים בהם אנו חיים של יוקר המחיה, ושזה ממש לא מותרות שרבים יכולים להרשות לעצמם, ושיש רק כמות מסוימת של ימי חופשה שאפשר לקחת. אבל אני גם יודעת שבכל מה שאנו מאמינים אנחנו יכולים ליצור את הנסיבות הנכונות לחיות על פי האמונה הזו. יש לנו כוחות יצירתיים שהקב”ה העניק לנו כדי להפוך כל דבר שאנחנו באמת מאמינים בו למציאות!

אולי גם זה יעניין אתכם:

אנחנו צריכים לדבר

אהבה וחסד בחיי הנישואין

המשימה: שלום בית

אז זה די ברור לי שהעבודה של אישה בבית ולמען המשפחה שלה הפכה לדבר נשכח אי שם בעבר. עם זאת, נסו לדמיין אישה ואמא שמשתמשת בזמן ובכוחות הרוחניים הפנימיים שלה כדי לשים את כל הפוקוס באירוע משפחתי מיוחד, כדי להפוך אותו לבלתי נשכח וחיובי עבור כולם. היא תעניק תשומת לב רבה לצרכיו של הילד שחוגג, תדריך אותו לאורך הדרך ותתפלל לשלומו והצלחתו בהווה ובעתיד. היא בטח קונה בתשומת לב ובשמחה את מה שצריך, מבשלת לכבוד המאורע הגדול ואולי מקשטת את הבית לכבוד השמחה עם מוזיקה מיוחדת שתקרין אווירה טובה בבית.

יש לנו כוחות יצירתיים שהקב”ה העניק לנו כדי להפוך כל דבר שאנחנו באמת מאמינים בו למציאות!

כן, אני מבינה שאפשר לעשות את הכל תוך כדי העבודה. סוג של. אבל יש גם את העניין שצריך לקחת את הזמן – הרבה זמן, ולהתמקד במשפחה שלך, להדריך את בני הבית, לתת להם השראה, להתפלל בשבילם וליצור אירוע משפחתי מיוחד ובלתי נשכח – בלי למהר, בלי להיות לחוצה ומותשת. אחרי הכל, הילד מתחתן!

ואנחנו כבר לא במצרים, זוכרים? או שכן…

כאן צריך “להודות” לתרבות העולם הנוכחי, אלו אינם זמנים נוחים לאלה שאוהבים ערכים מסורתיים באמת. נשים נדחפו ועדיין נדחפות ללכת עם הזרם שמוכתב מבחוץ תוך כדי שהן מג’נגלות בין צרכי הבית, הבעל והילדים. החוקים והערכים של העולם הזה מחדדים את העובדה ששום אירוע לא חשוב מכדי להאט את הקצב או להעז לומר –תעצרו ותיהנו מהביחד הזה לזמן מסוים!

אם רק נשים היו מודעות לכוח שיש להן באמת… הכוח להתמקד, לדמיין, להאמין, לעורר השראה, ללמד ולהתפלל על הילדים, הבעל והמשפחה. ולא רק זה, אלא שהסמכות הפנימית של האישה להחליט איך אירוע משפחתי מסוים יהיה גם מבחינה כלכלית, גם אם היא לא תעבוד, היא הרבה יותר חזקה מכל כסף שאי פעם היא תוכל להרוויח.

הזמן ותשומת הלב הממוקדת של האישה, עבודות הבית הפיזיות והמאמץ הרוחני עבור משפחתה – יקרים, משתלמים ומבורכים יותר מכל עבודה שהיא אי פעם תוכל לקבל, ומכל כסף שהיא אי פעם תוכל להרוויח. אישה לא מחויבת להרוויח כסף, במיוחד כשמרצה וליבה נחוצים למשפחה ולביתה. ושלא תטעו, אני לא אומרת שאישה לא יכולה להרוויח כסף מהכישורים בהם התברכה לצורך עבודה, אבל זה צריך להיות בתנאים שלה, לא בתנאים של החברה.

אז נשים יקרות, בפעם הבאה שתחגגו משהו מיוחד במשפחה שלכם, עשו מאמץ להבין כמה זמן, מקום בראש, כספים ומשאבים אחרים אתן צריכות כדי לגרום לזה לקרות בצורה הכי שמחה, רגועה ואפשרית. ושימו את כל הפוקוס על זה!

ועוד משהו: חשוב שיהיה לכן ברור שאם זה הדבר הטוב ביותר עבור המשפחה שלכן, הקב”ה יכול ויעזור לכן להגיע לשם, אפילו אם תצטרכו להאט קצת את הקצב בעבודה, ותראו איך בורא עולם סולל לכן את הדרך!

מה עוד תורם לזוגיות והופך אותה למקום הכי יפה בחיים שלנו? אתם מוזמנים להיכנס לקישור הזה ולגלות.