סופרמן בעסקים עם ארגז הכלים של רבי נחמן

סופרמן בעסקים עם ארגז הכלים של רבי נחמן

להיות סופרמן בעסקים? זה אפשרי אם עובדים עם ארגז הכלים של רבי נחמן: הלכות. בואו לגלות איך עובד העניין של בהלכה והצלחה!

התורה היא תכנית המאסטר של הבריאה כולה והכל מושרש בה.

כן, גם הפעולות הכי שגרתיות וגם אלה החומריות ביותר כמו… עסקים: קנייה ומכירה, משא ומתן – הכל תמצאו שם.

רבי נחמן מברסלב עודד את חסידיו ללמוד הלכות, כולל הלכות ממון שהן הבסיס למקבץ חוקי העסקים, כמו גם הלכות קנייה ומכירה, משא ומתן, הלכות פלוס המשמעות של להיות עובד וכן להבין מהי המשמעות של להיות מעסיק, עד לפרטים הקטנים.

ולמה, אתם שואלים בצדק?

אולי גם זה יעניין אתכם:

המפתח ליום מוצלח

כשהשעון בבוקר מצלצל שמחה

המם של רבי נחמן

כי כאשר אנחנו עובדים על פי ההלכה, כאשר אנחנו עוסקים בעבודה כלשהי, הפרנסה שלנו תהיה מושרשת בתורה שהיא מקור הברכה והשפע של האדם.

נכון, זה יכול להיות קשה רק מעצם המחשבה על העבודה וההצלחה בה, כי אנחנו רגילים לשיטת ה”כוחי ועוצם ידי”, אבל עלינו לזכור שלא משנה מה אנחנו עושים, ההצלחה שלנו תלויה לחלוטין בבורא עולם ומגיעה ישירות ממנו.

רבי נחמן מברסלב עודד את חסידיו ללמוד הלכות, כולל הלכות ממון שהן הבסיס למקבץ חוקי העסקים עד לפרטים הקטנים!

כן, אנחנו נדרשים לעשות השתדלות ולהתאמץ, להשתמש בראש ובידיים שלנו, בכישורים והמיומנויות שקיבלנו ממנו במתנה. אבל ההצלחה – כל הצלחה שיש לנו, תלויה אך ורק בבורא עולם.

ואת זה לא לשכוח לעולם!

כאשר אדם עוסק בעבודה וחושב לעצמו ש’מהכסף שאני מרוויח אתן מעשר או אפילו חומש (20 אחוז ולא רק 10 אחוז של מעשרות) לצדקה/תרומה…’ או, ‘אני צריך לפעול על פי ההלכה ולהיות עובד נאמן, מסור, לא לגזול זמן עבודה מהמעסיק שלי, לנהל משא ומתן ביושר עם הלקוחות…’ וכן הלאה – בזה הוא מכניס את קדושת התורה לעבודה של חיי היומיום שלו, ומעצים אותה.

ההצלחה – כל הצלחה שיש לנו, תלויה אך ורק בבורא עולם

ההצלחה – כל הצלחה שיש לנו, תלויה אך ורק בבורא עולם!

אז אולי זה לא כזה קשה… כי ברגע שיודעים את ההלכות הבסיסיות, ולא משנה באיזה מקום עבודה אתם עובדים או במה אתם עוסקים – מורים, רופאים, רואי חשבון, קופאי/ת בסופר. וגם לא משנה במה אתם סוחרים או אם אתם עורכי דין, מעצבי שיער, בין אם יש לכם עסק משלכם או שאתם מועסקים כשכירים בחברה כלשהי – עצם המחשבה על בורא עולם במשך היום, עצם המחשבה על כך שאתם צריכים כנות, יושרה פנימית וכל התכונות הנפלאות הנלוות לזה – אתם חווים חיים של תורה והצלחה נצחית. וכמובן שהפידבק משמים הוא בהתאם.

ובמקום שאין איש, היה אתה איש! גם אם נראה לכם שזאת ‘הנורמה’ – להעלים עין פה ושם, לא לדווח על זמן העבודה האמיתי ‘בקטנה’ וכן הלאה – אז דעו בפקולטה לניהול עסקים של בורא עולם זה לא עובד כך בכלל. החוקים והכללים מאוד מדויקים וברורים, כאשר היושרה והכנות הן אבני היסוד!

כי איך אומרים? בהלכה והצלחה…

אז היום אני מאחלת לכם שהיה לכם יום מלא הצלחות בכל עבודה שאתם עוסקים בה ושתיהנו משפע של ברכות, אמן!

אתם מוזמנים ליהנות מחכמתו ומשנתו של רבי נחמן מברסלב ולהפוך אותה לחלק מכם כבר עכשיווכן ממאמרים מרתקים נוספים בקישור הזה.