דף הבית פרשת השבוע מה המשמעות של הסבל שלנו? – פרשת נשא

מה המשמעות של הסבל שלנו? – פרשת נשא

מאת: חיים קרמר
מה-המשמעות-של-הסבל-שלנו---פרשת-נשא
image_print

פרשת השבוע היא פרשת נשא, משמעותה של המילה “נשא” היא להרים או לרומם. הכוונה היא להרמת בני שבט לוי ולרומם את השירות בבית המקדש.

בהמשך הפרשה מגיעים לשני קטעים: האחד דיני סוטה המתאר מה לעשות כאשר חושדים שאשתו של מישהו הפכה למופקרת. כיצד ניתן לברר אם היא ביצעה מעשים אסורים, או להיפך לטובה כאשר מתגלה שהיא נקייה מחטא?

אולי גם זה יעניין אתכם:

רוצה להיות חכם? – פרשת השבוע נשא

תלמד בעצמך! – פרשת השבוע נשא

נאמנות בזוגיות – פרשת השבוע נשא

ההלכה קובעת לעשות לה מבחן, היא חייבת לשתות מים מרים מסוימים אשר ישמשו כבדיקה. אם היא חטאה, זה יגרום לה נזק קטלני. אם היא חפה מפשע, שכרה יהיה שתוכל ללדת ילדים בריאים ונאים אפילו במקרה שלא יכלה ללדת בעבר.

הזוהר הקדוש מסביר שהלכה זו הנקראת הלכות סוטה הינה משל תמידי לעם ישראל, הבודקת האם הם נאמנים לה’ במהלך הגלות או שסטו ממנו. המים המרים מייצגים את הסבל, הניסיונות והייסורים שהעם היהודי סובל במהלך נדודיו בגולה. כשהיהודים סובלים את סבלם מידי האומות, “המים” הללו בודקים ומטהרים את היהודים מחטאיהם ומטהרים אותם לפני ה’, כך שיוכלו להמשיך להתקיים, לשגשג ולהתרבות גם בעולם הזה. סבל זה נועד לניקוי רוחני ואפילו חומרי כדי שנוכל להגיע לגאולה.

זה מתייחס לסבל של עם ישראל והאומה היהודית, שבה העמים בעולם שופכים עלינו את שנאתם ואנטישמיותם, ומאשימים אותנו בזוועות שהם עצמם ביצעו בעבר וממשיכים לעשות עד היום. אבל שימו לב שסבל זה יסתיים והאומה היהודית שוב תקום מן הרפש והבוץ שהאומות זרקו עלינו.

אנו מקווים ומתפללים שהניסיונות והייסורים הללו הם סימן לבוא הגאולה הסופית, בוא המשיח, קיבוץ הגלויות ובניית בית המקדש, אמן.

מאמרים קשורים

הוספת תגובה