טריקים ושקרים – אל תאמינו להם!

טריקים ושקרים – אל תאמינו להם!

בכובע שלהם תמצאו את כל סוגי הקומבינות, הטריקים והשקרים כדי למשוך את הקורבן למלכודת שהם מכינים לו. ככה תימנעו מהם!

התורה מספרת לנו (בפרשת ויצא) על לבן, דודו של יעקב אבינו, שרימה אותו בכך שהחליף את רחל הכלה, עבורה עבד במשך שבע שנים, עם לאה אחותה הגדולה. לבן גם ניסה להערים על יעקב על ידי שיקטין את צאנו ועושרו. את זה הוא עשה בשקרים, טריקים, ובעצם, בכל מה שלבן הארמי – אותיות רמאי, יודע לעשות.

רבי נתן אומר לנו שיעקב מייצג את הצדיקים האמיתיים הלומדים ומלמדים את התורה בטהרה, ללא מניע נסתר.

אולי גם זה יעניין אתכם:

אמונה פשוטה, זה הכל

יש עתיד באופק

שלמות מתוך חיסרון

לבן, לעומתו, מייצג את השקרנים, הרמאים והנוכלים הצבועים, מנהיגי השקר שרק לומדים ומלמדים תורה כדי שאחרים יכבדו אותם ויתנו להם כסף. התורה של לבן היא שקרית ומשמשת לכוח אישי ולשליטה באחרים.

הקרב הארכיטיפי (שמתרחש ברמת האופי, הדמות, הסמל או מצב בחיים) בין יעקב ולבן היה הקרב על העדרים שלהם, שבאותם ימים סימלו את עושרו של האדם. לבסוף, לבן איבד את עדרו ליעקב כי תאוותו לעושר הובילה סימנה את אובדן העושר שלו, מאחר וגם השתמש בו למטרות לא טובות.

יעקב, לעומת זאת, השתמש בעושרו לטובה – כדי להקים את שנים-עשר השבטים, לצורך קיום מצוות, ללימוד התורה ולכל הקשור לכבודו של בורא עולם, ובזה הוא מהווה לנו דוגמה ודרך מה לעשות כדי להימנע מהמלכודת של השקרנים והרמאים למיניהם – פשוט, לעשות טוב ולדבוק בו!

אז זאת התפילה שלי, שנזכה תמיד לזהות את מנהיגי השקר, הצבועים השקרנים והנוכלים, ונזכה ללמוד וליישם את תורתו של הצדיק האמיתי, אמן!

אתם מוזמנים ליהנות מההשקפה והחכמה העמוקה והמיוחדת שיש ביהדות בקישור הזה!