חוויות מראש השנה אצל רבי נחמן

חוויות מראש השנה אצל רבי נחמן

רק מי שהיה שם וטעם מראש השנה של רבי נחמן יכול לספר לכם את הדברים המדהימים האלה! חוויות מראש השנה!

הכוח של השמחה אצל רבי נחמן

ערב ראש השנה באומן היה מדהים. דמיינו לעצמכם עשרות אלפי אנשים שעומדים יחד לאמירת תיקון הכללי. זו חוויה עוצמתית ומאוד רצינית. כולם מתפללים מכל הלב, מתחננים לבורא עולם שיסיים את צרותינו ויביא משיח, במהרה בימינו אמן.

אולי גם זה יעניין אתכם:

הנשמה שלי קוראת לך

למה צריך לנסוע לרבי נחמן מאומן בראש השנה?

האם מישהו שומר על הדלת של חסידות ברסלב

כשסיימנו את אמירת התיקון הכללי ציפיתי שכולם ירוצו לציון, יזעקו להשם ויתחננו לנחמה. במקום זאת, לתדהמתי הרבה, הייתה התפרצות אדירה של שמחה. אנשים התחילו לנגן בתופים וגיטרות וכולם התחילו לשיר ולרקוד ממקום אמיתי ועמוק בלב, אבל בשיא הספונטניות. כשראיתי את זה הבנתי שהדור שלנו צריך שמחה. כי השמחה היא הדרך של הדור שלנו לכל דבר בחיים ולעבודת השם.

מנחם הרמן.

פעם ראשונה תפילה עם כוונה

בבית בו גדלתי קיבלתי המון הבנה והערכה לחג הקדוש והמיוחד הזה שמתחיל את השנה. אבל באומן, בהשראת האנשים שהיו סביבי, חוויתי בפעם הראשונה את היכולת להתפלל באמת, כמעט ללא מאמץ, בכוונה אמיתית. כי כשאתה שם, אין לך מה לעשות חוץ מהדברים שאתה אמור לעשות בראש השנה – להתפלל, לחשוב, להביט לאחור ולהרהר במה שעשית בשנה שחלפה, לשקול ולראות מה אפשר לתקן.

דני גולדשמיט.

יבוא יום שנזכור שהיו שם רק 2000 אנשים… ונצחק!

לאומן הגעתי בהתכנסות הרשמית הראשונה בראש השנה בשנת 1989. היא הייתה יחסית קטנה, רק בסביבות ה-1,000 איש. אבל אנחנו ראינו את זה כדבר ענק! אחד החסידים אפילו אמר לי “יבוא יום שנאמר ‘אני זוכר שהיו באומן רק 2000 איש בראש השנה… ונצחק!’… אוי כמה שצחקנו, כי היום רואים שם עשרות אלפים!

עוזר ברגמן.

גם אתם רוצים לגלות עוד על הנסיעה הגדולה לאומן בראש השנה? כנסו לקישור הזה ותיהנו ממאמרים מרתקים!