דף הבית פרשת השבוע היססת? פיספסת! – פרשת השבוע קדושים

היססת? פיספסת! – פרשת השבוע קדושים

מאת: meirg
פרשת-קדושים
image_print

פרשת השבוע “פרשת קדושים” מופיעים בה מספר רב של חוקים שונים בנושאים שונים.

אחד מהחוקים המופיעים בפסוקים, “מפני שיבה תקום והדרת פני זקן” הזוהר מפרש כי אדם צריך לקום ולהתעורר לפני שיגיע לשנות הזקנה! כלומר, לבדוק את חייו באופן קבוע, ולקום ולהתחרט לפני שיגיע לשנות הזקנה כשכוחו נחלש ואז אולי לא יוכל להתחרט בצורה מספיקה.

אולי גם זה יעניין אתכם:

תמיד עדיף בהידברות! – פרשת השבוע קדושים

ספירת העומר – 49 ימים במעיין הנעורים

הקשר בין ציפורים לטהרת המצורע – פרשת מצורע

זה טבעי שאנשים צעירים מרגישים שיש להם הרבה זמן לשקוע בחיים. הם מלאים בחיים בכל מצב ויש להם את הדמיון שכל החיים לפניהם והם כבר ינצלו אותו כרצונם. אך לא תמיד זה המצב. הזמן עובר, ועובר מהר. ולפני שנתפוס, אנחנו בגיל שבו הרגשת הצעירות אינה עמנו עוד. ומה קורה אז?

“מפני שיבה תקום והדרת פני זקן” הזוהר מפרש כי אדם צריך לקום ולהתעורר לפני שיגיע לשנות הזקנה!

זה לא אומר שהחיים הסתיימו. וזה גם לא אומר שחטאנו עד כדי אל חזור. תמיד אפשר לחזור. תמיד ניתן לתקן את הטעות. אך למה לחכות? למה לקחת סיכון שהחיים עשויים להיקצר? תאונות דרכים, מחלות קטלניות, אסונות קשים – פיזיים, כלכליים, רגשיים – הם אפשריים. רבי נחמן ורבי נתן, שניהם מלמדים בתדירות שיש לאדם לבדוק את עצמו ולעשות חשבון נפש עם עצמו, כדי להשתפר מדי יום.

זה פשוט להתמודד בצורה הנכונה עם החיים, ריענון יום יומי במצבינו בחיים, מחדשים את התפיסות שלנו בכל יום שעובר. “אל תהיו זקנים” אומר רבי נחמן, (שיחות הר”ן נא,) וכשנקיים זאת נוכל עם הגיל שלנו שעולה להישיר מבט ולחוש את ההתחדשות, מפני שאנחנו בהתחדשות תמיד!

מאמרים קשורים

הוספת תגובה