סיסמה חזקה לחיים!

סיסמה חזקה לחיים!

מדובר בסך הכל בשלוש מילים שאם תאמצו אותן בחיים שלכם תקבלו את הסיסמה הכי חזקה לחיים!

האם אתם יכולים לספר על חוויה או מצב שהובילו אתכם ממש להרים ידיים ולהתייאש, לוותר ולא לרצות עוד, אבל רגע לפני שזה קרה הצלחתם להתגבר על הייאוש והמשכתם לאחוז בתקווה ולהאמין שהטוב עוד יקרה?

בטוח שכן.

אצלי לפחות זו סיסמת חיי: אל תוותר לעצמך! וזה אומר: אל תוותר על עצמך, על המשפחה, על הילדים, על החברים… על כל אדם בכל מקום. עברתי פעמים רבות בחיי מצבים שבהם דבריו של רבי נחמן מברסלב ממש גרדו אותי מהרצפה כדי שאוכל להתחיל שוב ושוב ושוב…

אולי גם זה יעניין אתכם:

גן עדן בחמש דקות

בקצב התופים שלי

ממה אתה מפחד?

להתמודד עם החושך

ומכיוון שיש לי ניסיון בזה, אז אני חושב שזו מצווה שאני יכול לחלוק עם הרבה אנשים את הדיבורים האלה. במקצועי, אני מורה לכן אני נמצא בצד המחזק כל הזמן. כל יום לפחות כמה שעות, יום אחרי יום – אני בצד המחזק והמעודד. ודבריו של רבי נחמן הם הלב והנשמה של החיזוק – “לעולם אל תוותר!”.

עברתי פעמים רבות בחיי מצבים שבהם דבריו של רבי נחמן מברסלב ממש גרדו אותי מהרצפה כדי שאוכל להתחיל שוב ושוב…

כל העצות שלו בנויות על הדיבור הקצר אבל הכל כך קולע הזה, כי זה הדבר הראשון שצריך לעשות – קודם כל לא להתייאש. וכשעושים את זה, הדרך מובילה אוטומטית לשאר מסלולי החיזוק והשמחה שנמצאים בהמשך.

השורש של כל הטוב הזה הוא שאנחנו מאמינים שאין שום ייאוש בעולם כלל. שאין דבר כזה מצב בלתי ניתן לתיקון, כי הקב”ה נמצא איתי בכל מקום בחיי, והוא כל יכול ומלא בטוב. אז תמיד יש אפשרות שהמצב ישתנה, כי הקב”ה נמצא במצב הנוכחי אותו אנו חווים ושום דבר לא מגביל אותו להושיע ולעזור לנו, וכמובן – להראות לנו את הדרך החוצה משם.

כשאני חושב על זה, ומיישם את דבריו של רבי נחמן בחיים שלי, אני אוטומטית נושם נשימה עמוקה, מרים את הידיים שלי למעלה ואומר: אני מתחיל שוב, אני מתחיל מחדש!

ואני מצליח לעשות את זה.

למה?

כי קודם כל אבא שבשמים עוזר לי, ודבר שני אני לא מוותר!

אתם מוזמנים ליהנות מחכמתו ומשנתו של רבי נחמן מברסלב ולהפוך אותה לחלק מכם כבר עכשיווכן ממאמרים מרתקים נוספים בקישור הזה.