דף הבית ברסלבאומן ראש השנה האומץ לגדול

האומץ לגדול

מאת: מערכת Breslov.co.il
האומץ לגדול
image_print

אומץ הוא לא העדר פחד, ההיפך הוא קרש קפיצה שמאפשר לאדם לעמוד מולו עם אומץ ולומר ‘עשיתי את זה!’ האומץ לגדול, סיפור מעורר מאומן.

גדלתי בבית בו למדתי להעריך ולהבין את מהות החג הקדוש שמתחיל כל שנה – ראש השנה.

אבל באומן, בהשראת האנשים שהיו סביבי, חוויתי בפעם הראשונה את היכולת להתפלל באמת, כמעט ללא מאמץ, בכוונה, בריכוז ועם הרגשה של כל מילה בתפילה.

וזה היה מדהים.

אולי גם זה יעניין אתכם:

הנשמה שלי קוראת לך

למה צריך לנסוע לרבי נחמן מאומן בראש השנה?

האם מישהו שומר על הדלת של חסידות ברסלב

כי כשאתה שם, בתוך כל ההמון המיוחד הזה, דווקא אז אין לך מה לעשות חוץ מהדברים שאתה אמור באמת לעשות בראש השנה – להתפלל, לחשוב חיובי וטוב, להיות רוחני, להביט לאחור ולהרהר במה שעשית בשנה האחרונה, לשקול ולראות איך אתה רוצה לשנות דברים שרצית לשנות ולתקן כדי שיהיה עוד יותר טוב.

באומן, בהשראת האנשים שהיו סביבי, חוויתי בפעם הראשונה את היכולת להתפלל באמת, כמעט ללא מאמץ, בכוונה, בריכוז ועם הרגשה של כל מילה בתפילה!

במהלך אותם ימים בודדים של זמן בלתי פוסק עם חברים למסע הרוחני האדיר הזה, נהנינו מאוד מההזדמנות לשיחות ממושכות בנושאי חיים אלו, דבר שלעולם לא היה לי זמן לחשוב עליו בכלל, וזה עוד בלי להזכיר את הרחבת והתרוממות הנפש שמקבלים מזה.

גיליתי גם שבגלל ששום דבר לא הסיח את דעתי הצלחתי להיפתח רגשית לדבר הכי רוחני שאנחנו יכולים לחוות – התפילה. בבית הכנסת הקבוע בו אני מתפלל, בגלל נוכחותם של כל חבריי מהקהילה שהיא חלק מחיי היומיום שלי וכל הדאגות שלה, קל להסיח את הדעת מהמטרה המרכזית של ראש השנה. אבל באומן, דווקא בתוך כל המון האנשים שמגיעים לשם קל להישאר ממוקד.

אבסורד, נכון? אבל זה מה שקורה שם.

האנשים סביבך מתפללים. הם מתחברים באמת לבורא עולם עם כל הלב, הרגש והרצון. אנשים שרים, צועקים בקול רם, צורחים, בוכים… ולא, זה לא משהו מזויף. זה הדבר הכי אמיתי.

דווקא בתוך כל ההמון המיוחד הזה אתה עושה את מה שאתה אמור לעשות באמת בראש השנה... (Editorial credit: paparazzza / Shutterstock.com)

דווקא בתוך כל ההמון המיוחד הזה אתה עושה את מה שאתה אמור לעשות באמת בראש השנה… (Editorial credit: paparazzza / Shutterstock.com)

אין תחרות או כאילו, מה שאתה רואה זה מה שקורה בתוך האדם עצמו. באומן אנשים חווים סינכרון אמיתי עם הרגשות שלהם. וזה השפיע עלי מאוד. זה משהו שאני עדיין שואף לחוות בחיי היומיום שלי, לא אצל רבי נחמן.

הנסיעה לאומן עזרה לי להוציא את הטוב ביותר מעצמי, ולחוות את ההרגשה הנפלאה הזו כאשר אתה מעיף מהחיים שלך דברים לא חשובים.

אצל רבי נחמן הצלחתי להבהיר לעצמי את סדר העדיפויות שלי ולחזק את הנטיות החיוביות והבונות שלי, שעד אז הוסתרו בגלל פוקוס על דברים מיותרים ושאינם נצרכים לי בחיים.

ובאומן קיבלתי את האומץ לגדול.

גם אתם רוצים לגלות עוד על הנסיעה הגדולה לאומן בראש השנה? כנסו לקישור הזה ותיהנו ממאמרים מרתקים!

מאמרים קשורים

הוספת תגובה